Udeležba na 28.srečanju objezerskih krajev Slovenije

Članice naše zveze so se udeležile 28. srečanja obvodnih in objezerskih krajev v Murski Soboti, kjer so izmenjale izkušnje na področju varstva okolja, turizma in ohranjanja kulturne dediščine. Srečanje je bilo odlična priložnost za krepitev sodelovanja med kraji, ki jih povezujejo vodni viri, in za pridobitev novih idej za prihodnji razvoj naših projektov.

Turistična zveza Gornjega Posočja

25. september 2024

Članice naše zveze so se udeležile 28. srečanja obvodnih in objezerskih krajev, ki je letos potekalo v Murski Soboti. Srečanje, ki je postalo že tradicionalno, združuje predstavnike krajev, katerih skupna točka so vode – jezera in reke, ki močno vplivajo na življenje in razvoj lokalnih skupnosti.

Na dogodku so udeleženke izmenjale izkušnje in primere dobrih praks s področja varstva okolja, razvoja turizma ter ohranjanja kulturne dediščine, povezane z vodnimi viri. Predstavljeni so bili tudi uspešni projekti in pobude, ki so izboljšali trajnostno upravljanje naravnih virov ter prispevali k povečanju prepoznavnosti teh krajev.

Dogodek je bil odlična priložnost za mreženje in krepitev sodelovanja med kraji, ki si delijo podobne izzive in priložnosti. Naša zveza je predstavila projekte, ki so bili izvedeni v našem kraju, in si pridobila dragocene informacije za nadaljnji razvoj in promocijo naših aktivnosti.

Srečanje se je zaključilo s kulturnim programom, kjer so se udeleženci še bolj povezali ob sproščenem vzdušju ter se dogovorili za nadaljnje sodelovanje na prihodnjih srečanjih.

Namenite nam 1 % dohodnine

26. Sep 2024

Mladi turistični vodniki spoznavali Kranj

26. Sep 2024