Konec maja bo v Logarski dolini potekal klepet na Naj poti 2021

Dvodnevni posvet o tematskih poteh bo 27. in 28. maja potekal v Logarski dolini.

23. maj 2022

Turistična zveza Slovenije in Občina Solčava v sodelovanju z Zavodom za gozdove Slovenije in Slovenia Outdoor GIZ v petek 27. maja in soboto 28. maja prireja Klepet na naj poti 2021. Potekal bo v Logarski dolini, saj je bila prav Pot po Logarski dolini lani izbrana za najboljšo tematsko pot. »Klepet na naj poti« je namenjen skrbnikom in načrtovalcem tematskih poti, predstavnikom inštitucij, ki se ukvarjajo z razvojem na področju tematskih poti, predstavnikom destinacijskih organizacij (LTO, TIC, občine), turističnim agencijam in organizacijam, predstavnikom lokalnih skupnosti in vsem zainteresiranim posameznikom.

Pot po Logarski dolini je bila na lanskih Dnevih slovenskega turizma med 37 tematskimi potmi razglašena za najboljšo tematsko pot 2021 in sicer v okviru projekta TZS »Moja dežela, lepa in gostoljubna«.

Logarska dolina vabi obiskovalce, da najdejo v njej lepoto in mir

Naravoslovno-etnografska pot po Logarski dolini obiskovalcem že četrt stoletja odstira lepote doline in širšega območja. Ob stiku z domačini te pripelje v dušo Solčavskega, v harmonijo treh dolin, kjer se zaveš, da Logarska dolina ni tu zato, da bi jo spreminjali ampak, da ona spremeni nas.

Ko se objem gora dotakne srca

Počasi stopam ob potoku, po mehkem mahu, med skalami. Ob mirni vodi pristopim k izviru Črne. Z globokimi vdihi zadovoljstva se sprehodim skozi gozdove, do slapu Palenk, k brinu velikanu in naprej do veličastnega slapu Rinka. Vonjave gozda in alpskih cvetov se prepletajo z znanim vonjem ognjišča olcarske bajte.

S sprehodom po Logarski dolini se približujem goram

Občudujem njihovo žlahtnost. Domačije in krajinske podobe utrjujejo zavest o večstoletni povezanost ljudi in narave. Vsaka kmetija daje dolini svoj pečat, tako z urejenostjo in vpetostjo v krajino, kot tudi z zgodbami. Domačini so svoja življenja uglasili z naravo.

Vabljeni, pridružite se nam!

PROGRAM:

V petek, 27. maja 2022 s pričetkom ob 10.00 (zbiranje od 9.00 h dalje) v Eko hiši Na razpotju v Logarski dolini (Logarska dolina 14, 3335 Solčava):

• Uvodni pozdravi in predstavitev projekta Naj pot (županja občine Solčava, predstavniki ministrstva, TZS, ZGS, STO, Slovenia Outdoor GIZ ter predstavitev tekmovanja za Naj pot 2022)
  • Posvet:
    •  Gozdni turizem, Jože Prah
    •  Turizem in prostovoljstvo na Cerkniškem, Urška Ogrinc
    •  Proces interpretacije in vodenja na tematski poti, Marko Slapnik
    •  Predstavitev NPK Vodnik v naravi in ostalih vodniških oblik, Majda Stopar
    •  Predstavitev pregledovalnika Gozdnih učnih poti na ZGS, Boris Rantaša
  • Delavnice:
    •    Organizacija sistema tematskih poti in certificiranje v Sloveniji
    •    Promocija in trženje tematskih poti
    •    Tematske poti in vodenje v naravi
  • Vodeno doživetje Poti po Logarski dolini ob 16.00
  • Ustanovitev kluba za tematske poti v Sloveniji ob 17.30, ob Olcarski bajti
  • Stand up v Eko hiši na Razpotju, Dejan Ikovic – Bushi in Gašper Bergant, ob 20. uri

V soboto 28. maja 2022 s pričetkom ob 9.00 uri:

Izbrani sprehodi in kolesarski potepi v naravi Solčavskega

• vodeno spoznavanje Solčavskega, ki vključuje lahko pohodniško turo in malico
  • kolesarjenje po Solčavski panoramski cesti, ki vključuje najem koles in malico
  • program po predhodnem dogovoru.

Za udeležbo na dogodku je Obvezna predhodna prijava na  info@solcavsko.info, najkasneje do ponedeljka 23. 5. 2022.

Prijavnica je priložena vabilu, najdete pa jo tudi na spletni strani https://www.logarska-solcavsko.si/, https://turisticna-zveza.si/, http://www.zgs.si/, https://slovenia-outdoor.com/

Kotizacija za prvi dan znaša 20 EUR na osebo in vključuje dobrodošlico, pogostitev s kulinaričnim pridihom Solčavskega ter vodeno doživetje Poti po Logarski dolini.

Plačilo kotizacije je mogoče na dan prireditve z gotovino ali predhodno na račun Centra Rinka: SI56 0110 0600 0050 172 s pripisom »Kotizacija Naj pot«.

VEČ INFORMACIJ:

• glede možnosti prenočevanja in vodenih programov drugega dne so za vas pripravili v CENTRU  RINKA info@solcavsko.info, 03 839 07 10,
  • glede programa Klepeta na naj poti 2021 lahko dobite pri Jožetu Prahu: joze.prah@amis.net 041 657 560.

Čistilna akcija 2024

Turistično društvo Vinska Gora
06. Apr 2024

Priprava snopov za cvetno nedeljo in izdelava rož iz krep papirja