Svetovni dan čebel: Mladi odkrivajo zdravilne učinke medu

20. maj 2022

20. maja že petič obeležujemo Svetovni dan čebel, ki ga je Generalna skupščina OZN na pobudo Slovenije razglasila 20. decembra 2017. Ker je letošnje leto evropsko leto mladih, o pomenu čebel in drugih opraševalcev ozaveščamo predvsem mlajšo generacijo, ki jo želimo aktivno vključiti v promocijo slovenskega čebelarstva.

Turistična zveza Slovenije je letošnje mladinske programe posvetila tudi zdravilnemu turizmu, kamor med drugim sodi apiterapija, v zdraviliških in wellness centrih pa lahko občutite medene masaže in druga razvajanja. V Sloveniji se lahko preizkusite v ustvarjalnosti s čebeljim voskom in drugimi sestavinami. Posebnost so tudi vrtovi medovitih rastlin ali tematske čebelarske poti. V muzejih in muzejskih zbirkah obiskovalci lahko spoznavajo izjemno dediščino čebelarstva v Sloveniji. Slovenija med prvimi na svetu ponuja tudi inovativne in certificirane oblike apiturizma. Dejansko je produkt čebelarskega turizma obiskovalcem na voljo v vseh slovenskih pokrajinah.

Smo ena od zibelk čebelarjenja v Evropi, kjer obiskovalci lahko okušajo med in druge čebelje pridelke ter z njimi povezane medene jedi ter tradicionalne medene pijače.

Čestitke ob Dnevu državnosti

24. Jun 2022