Svetovni dan turizma: »Delati z ljudmi, za ljudi«

"Turizem smo ljudje", je že dolgo slogan Turistične zveze Slovenije, ki vseskozi zagovarja trajnostni razvoj turizma, kjer je v ospredju skrb za planet, razvoj podeželja, izobraževanje in mlajša populacija.

27. september 2022

V torek, 27. septembra, obeležujemo Svetovni dan turizma. Letošnja tema, ki jo je določila Svetovna organizacija za turizem UNWTO, je: ponoven premislek o turizmu.

Kot je povedal generalni tajnik Svetovne organizacije za turizem UNWTO Zurab Pololikashvili je “turizem ena največjih gospodarskih panog, ki je hkrati v zadnjih letih dosegla izjemen razvoj. Pri čemer ta ni bil omejen le na veliko gospodarsko rast, temveč sta bila ogromna tudi njegov vpliv in doseg. Kljub vsem priložnostim, ki jih prinaša ljudem, je še posebej po zadnjem letu jasno, da se ne moremo vrniti v stare tirnice, temveč je potrebna nova strategija. Pandemija je pokazala na nekatere šibke točke dosedanjega delovanja in izpostavila veliko neenakopravnosti, ki jih moramo odpraviti. Če hočemo oblikovati turizem za vse, se moramo zavedati, da moramo pred vse postaviti ljudi ter delati z njimi, ne le zanje.”

Namen ustanovitve svetovnega dneva turizma je osveščati mednarodno skupnost o vlogi turizma in njegovem vplivu na družbene, politične, gospodarske in kulturne vrednote ljudi po svetu. Slavnostna prireditev ob svetovnem dnevu turizma bo letos potekala na Baliju v Indoneziji.

Renesančna Soteska

23. Apr 2024

Turistično športno društvo Gora znova aktivno!

Turistično športno društvo Gora
23. Apr 2024

Svetovni dan zemlje: Planet proti plastiki

22. Apr 2024