2. strokovno srečanje Turizem in trajnostni razvoja Občine Selnica ob Dravi

Na turističnem zemljevidu je Selnica ob Dravi še dokaj neznana in neraziskana. K prepoznavnosti kraja pa lahko prispevajo izvirne zgodbe ne samo s področja turizma, pač pa tudi kmetijstva, kulture in gospodarstva. Predstavili bomo več promerov dobrih praks

Kdaj

• 18. maj 2022 - 18. maj 2021

Kje

• Hram kulture Arnolda Tovornika, Mariborska cesta 26, Selnica ob Dravi

• 0,00

Na turističnem zemljevidu je Selnica ob Dravi še dokaj neznana in neraziskana. K prepoznavnosti kraja pa lahko prispevajo izvirne zgodbe ne samo s področja turizma, pač pa tudi kmetijstva, kulture in gospodarstva. Tako smo junija 2021 organizirali 1. strokovno srečanje Turizem in trajnostni razvoj Občine Selnica ob Dravi z namenom vzpodbuditi obstoječe in potencialne lokalne ponudnike k razvoju svoje ponudbe. K sodelovanju smo povabili strokovnjake s področja gospodarstva, turizma in kmetijstva. Udeleženci so dobili osnovne informacije o možnostih financiranja, promocije in vključevanja v projekte. Ob tej priložnosti smo tudi izdali zbornik, ki si ga lahko ogledate na povezavi https://drustvogodimi.blogspot.com/.../zbornik-1....
V sklopu prireditev občinskega praznika Občine Selnica ob Dravi bomo 18. maja 2022 organizirali 2. strokovno srečanje Turizem in trajnostni razvoj Občine Selnica ob Dravi. Če smo se na prvem srečanju posvetili možnostim financiranja, pa želimo letos občinstvu predstaviti primere uspešnih dobrih praks v naši regiji.
Program:
16.00-19.00
Otvoritev
Pozdravni govor županje dr. Vlaste Krmelj
Bernarda Korez: 2rizem za ljudi! - destinacija Selnica ob Dravi
Tjaša Alegro (Fakulteta za turizem UM): Zgodbarjenje v uradnih promocijskih videoposnetkih destinacij

Primeri povezovalnih dobrih praks
Pika Radmilovič: Vinotour in druge turistične aktivnosti v Svečini
Sandra Kurnik Zupanič: Štajerska hiša glasbe in Muzej Alfija Nipiča
Tanja Arih Korošec: Urbano podeželje - Sveta Trojica v Slov. goricah

Primeri posameznih dobrih praks
Žiga Legnar, Kmetija Legnar : Čili Napoj (Malečnik)