13. Zlata kuhalnica: promocija poklicev v gostinstvu in turizmu med mladimi

Na državnem tekmovanju za zlato kuhalnico se je pomerilo 11 slovenskih osnovnih šol.

15. november 2022

Turistična zveza Slovenije je na Dnevih slovenskega turizma v Laškem pripravila tudi 13. državno tekmovanje Zlata kuhalnica, na katerem se je za zlato, srebrno in bronasto kuhalnico potegovalo 11 slovenskih osnovnih šol. Zlato kuhalnico je prejela Osnovna šola Primoža Trubarja Velike Lašče, srebrno Osnovna šola Ivana Babiča Jagra Marezige, bronasto pa Osnovna šola Toma Brejca Kamnik.

Priznanja je mladim kuharskim entuziastom podelil podpredsednik Turistične zveze Slovenije Peter Misja.

Najboljše tri ekipe je znani slovenski chef Uroš Štefelin povabil na kuharsko delavnico v svojo restavracijo Hišo Linhart v Radovljico, kjer bodo nagrajenci dobili še eno novo izkušnjo in izboljšali svoje kuharske sposobnosti.

Sponzor tekmovanja tako na regijskem kot državnem nivoju so Ljubljanske mlekarne, ki so ob zaključku mlade nagradile z njihovimi izdelki.

Prejemniki zlate kuhalnice

Prejemniki srebrne kuhalnice

Prejemniki bronaste kuhalnice

V projektu Turistične zveze Slovenije sodelujeta Turistično gostinska zbornica Slovenije in Društvo kuharjev in slaščičarjev Slovenije. Prispevek o tekmovanju si lahko ogledate v oddaji Dobro jutro na Planet TV in sicer v torek, 15.11.2022.

Vsem nagrajencem izrekamo iskrene čestitke.

Fotografije: Tonči Hozjan in TZS

Čistilna akcija 2024

Turistično društvo Vinska Gora
06. Apr 2024