22. mednarodni festival Več znanja za več turizma

Turistična zveza Slovenije, Zavod RS za šolstvo in Center RS za poklicno izobraževanje razpisujejo 22. mednarodni festival Več znanja za več turizma na temo T&T: TRADICIJA V TRENDU.

03. september 2024

Kulturna dediščina so vrednote, običaji, tradicije in zgodbe, ki so jih naši predniki ustvarili in jih predali nam. To vključuje vse od tradicionalnih plesov, glasbe, umetnosti, do arhitekture in običajev. Kulturna dediščina nam pomaga razumeti, kdo smo in od kod prihajamo. Povezuje nas s preteklostjo in daje občutek pripadnosti in identitete. Kulturna dediščina ni statična; spreminja se in prilagaja sodobnemu svetu. Na primer, tradicionalni plesi se lahko izvajajo na modernih glasbenih prireditvah, stara arhitektura se lahko obnovi z modernimi materiali. Mnogi oblikovalci uporabljajo tradicionalne motive in tehnike v sodobnih oblačilih. Tako ohranjamo tradicijo, hkrati pa ustvarjamo nekaj novega in privlačnega za današnje generacije. Tradicionalne pesmi se lahko remiksajo z modernimi ritmi, kar ustvarja nove glasbene zvrsti, ki so privlačne tudi mladim poslušalcem. Tudi digitalna umetnost lahko vključuje tradicionalne motive, kar omogoča ohranjanje kulturnih elementov na sodoben način.

Z letošnjo temo želimo udeležence festivala spodbuditi, da poiščejo načine, kako svojo kulturno dediščino oz. tradicije predstaviti na sodoben in privlačen način. Spoštujte in cenite svojo kulturno dediščino, ki je del vaše identitete in poiščite ideje, kako tradicijo prilagoditi sodobnemu načinu življenja, da bo živela naprej.

Sodelovanje na festivalu vključuje pisno predstavitev turističnega proizvoda, izdelavo promocijskega spota in predstavitev na sejmu Alpe-Adria.

Rok za oddajo prijavnic je 7. oktober 2024.

Rok za oddajo pisne predstavitve turističnega produkta – naloge in promocijskega spota je 10. januar 2025.

Razpis
1.02 MB
Pravilnik
745.47 KB