V središču njegovega mandata bodo skrb za še večje vrednotenje, spoštovanje in vključevanje prostovoljcev v nadgrajeno shemo slovenskega turizma, v kateri so v središču narava ter avtentična lokalna izkušnja.
Skupščina Turistične zveze Slovenije (TZS) je za novega predsednika TZS izvolila Dominika S. Černjaka, ki je Turistično zvezo Slovenije že vodil med leti 2006-2010, pozneje pa je bil njen podpredsednik.
Dominik S. Černjak deluje v slovenskem turizmu že skoraj 3 desetlejta. V okviru turistične društvene organiziranosti in TZS je kot prostovoljec aktiven že 24 leto. Turizem vidi kot trajnostno panogo in način sobivanja ter tako tudi deluje. Med drugim je zaslužen za revitalizacijo jezera Jasna, kjer vodi Jasna Chalet Resort. Za svoje zasluge pri trajnostni revitalizaciji nekoč že uspešne turistične zgodbe je prejel kar dve prestižni priznanji: priznanje za izjemen prispevek pri razvoju slovenskega turizma, ki ga podeljuje Turistično-gostinska zbornica ter uvrstitev v finale nagrade Sejalec, ki jo podeljuje Slovenska turistična organizacija in je najvišje priznanje za najbolj inovativne turistične produkte. V letu 2022 pa je projekt pridobil tudi eko certifikat Travel Life in se uvrstil s slovensko zeleno shemo. Konec leta pa je bila v izboru mednarodnega ocenjevanja SKI AWARDS Jasna Chalet Resort zmagovalka v kategoriji naj ski chalet Slovenije 2022.
Za še večje vrednotenje prostovoljcev
Turistična zveza Slovenije bo pod njegovim vodstvom nadaljevala prizadevanja za še večje vrednotenje, spoštovanje in vključevanje prostovoljcev v shemo slovenskega turizma. » Če v svetu in turizmu velja, da so spremembe in novosti čedalje hitrejše, pa po koronski zgodbi v novi realnosti obstajajo tudi jasnejše temeljne konstante turizma in to so narava, ljudje in skrb za vse vrste zdravja. Ena od današnjih vrednot v turizmu je tudi stik z avtohtonostjo in z ljudmi, kar lahko najboljše ponudijo prav turistična društva. Seveda jih bo treba izobraževati, jim pomagati, da se regijsko organizirajo in jim nuditi tudi finančno podporo, da bodo lahko svoje produkte nadgradili v produkte za prihodnost. Treba jim bo pomagati, da te produkte ustrezno predstavijo širši javnosti in da vzgajajo podmladek, »je poudaril Černjak in kot drugo prednostno nalogo izpostavil vzgojno-izobraževalno komponento. Turistično zvezo Slovenije in turistično društveno organiziranost je označil za svojevrsten unikum, saj skorajda ni države, kjer bi bila društvena dejavnost v turizmu tako razvita kot je pri nas, kar nam daje možno močno konkurenčno prednost, ki je še ne znamo celostno uključiti v turistično shemo Slovenije, kot bi lahko.
Narava in avtentična lokalna izkušnja
Turistična zveza Slovenije si bo tudi v prihodnjih štirih letih prizadevala ostati vodilna prostovoljska organizacija na področju turizma v Sloveniji, v sodelovanju z drugimi deležniki v turizmu in gospodarstvu pa bo svoje sile še naprej usmerjala v uresničevanje in nadgradnjo trajnostne strategije slovenskega turizma. »Po epidemiji korona virusa se svetovni turizem vrača in ponovno postaja ena od vodilnih panog tudi slovenskega gospodarstva. A turizem v novi realnosti se vrača v drugačni, nadgrajeni obliki, kjer narava in aktivnosti v njej ob lokalni, avtentični izkušnji, skupaj pripomorejo tudi k osebni skrbi za preventivo zdravja. Ta nadgrajena je eno od novih definicij trajnostnega turističnega produkta z visoko dodano vrednostjo. Ne le termalne vode, temveč vse vode in predvsem gozdni prostor in pozitivni vplivi na domače in tuje obiskovalce so sedanje in v bodoče najbolj zaželjene mikro destinacije obiska. Vse to bo potrebno izpeljati v sozvočju z interesi varovanja narave, lokalnega prebivalstva, obiskovalcev in potreb za razvoj turizma. Turistična zveza Slovenije in TDO bo nadaljevala in nadgrajevala svoje aktivnosti kot eden treh enakopravnih stebrov slovenskega turizma« je Černjak izpostavil potrebo po še večjem povezovanju.
Izvoljeni tudi podpredsedniki ter izvršni odbor
Skupščina TZS, ki poteka vsaka štiri leta, je poleg predsednika izvolila tudi pet podpredsednikov ter 16 članov upravnega odbora. Volili so tudi predsednika in člane nadzornega odbora, predsednika in člane disciplinskega razsodišča ter predsednika in člane mladinskega odbora.
Podpredsedniki: Franc Špegel, Janja Viher, Jože Prah, Peter Misja, Zlatko Kavčič
Nadzorni odbor: Marko Kosmač (predsednik), Vlado Kovač (namestnik), Andrej Kompara, Barbara Suša, Janez Šauperl
Disciplinsko razsodišče: Igor Poljšak (predsednik), Stanislav Kozar (namestnik), Andreja Urbanija, Marjeta Baša, Vesna Golner
Upravni odbor: Uroš Kamenšek, Peter Pribožič, Manica Kremberger, Marija Brložnik, Drago Pogorevc, Marija Imperl, Milena Vranetič, Vlado Kostevc, Vojko Mihelj, Lucija Kavčič, Peter Kavčič, Jure Sodja, Dejana Baša, Aljoša Križnič, Iztok Pipan, Boris Pirc
Mladinski odbor: Matic Učakar (predsednik), Denise Urbanija (podpredsednica), Eva Pršina, Rok Rajzman, Tara Mušić, Vega Abrahamsberg
Fotografije: Iztok Pipan, tvm