S športom nad tragične dogodke, kakršnim smo bili priča v Beogradu

V Športni dvorani v Medvodah je potekal zaključni festival Turizmu pomaga lastna glava.

11. maj 2023

V Športni dorani v Medvodah se je odvil zaključni festival projekta Turizmu pomaga lastna glava, na katerem so bile na ogled najboljše ideje iz 30. slovenskih osnovnih šol. Letos je turistični podmladek ustvarjal na temo Športna doživetja bogatijo mladinski turizem.

V Športni dvorani v Medvodah je kar kipelo od mladostne zagnanosti, prireditev pa je vsebovala vse prvine dobre turistične prireditve: artikulirane promotorje, kulinarične priboljške, domačo glasbo, maskote, mažoretke in še marsikaj.

»Vsi vi ste videli, kaj se v zadnjih letih dogaja po Ameriki, poznate tragično zgodbo iz Beograda. Stroka jasno govori, da vsi tisti, ki se ukvarjate s športom, ne postajate močnejši samo fizično, pač pa se  krepi tudi vaš um. S športom se naučiš reševati probleme, poleg tega pa znaš sprejemati tudi poraze in kritike. Naša želja in cilj je, da se mladi čim več ukvarjate s športom. S tem bomo preprečili marsikateri tragičen dogodek, kakršen se je zgodil v Beogradu. Vi ste naša prihodnost,« je zbrane nagovoril predsednik Turistične zveze Slovenije Dominik S. Černjak.

Zbrane je pozdravil tudi župan občine Medvode Nejc Smole, ki je prav tako poudaril, da največ štejejo  ideje mladih, ki so jih razvili v nove turistične produkte in jih v Medvodah tudi uspešno predstavili.

Vse ekipe so bile nagrajene z bogatimi nagradami, ki so jih prispevala turistična društva ter turistični ponudniki iz vse Slovenije. Štiričlanska strokovna komisija je podelila kar 15 posebnih zlatih priznanj:

za najboljšo promotorko na stojnici: Neža Vetrih

za najboljšega promotorja na stojnici: Jaka Grošelj

za najboljšo uporabo narečja na stojnici: OŠ Šentjanž pri Dravogradu

za najbolj vztrajno ekipo promotorjev: OŠ Miška Kranjca Velika Polana

za najboljšo promocijo na stojnici: OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica

za najbolj izvirno povabilo na stojnico: OŠ Črna na Koroškem

za najboljšo stojnico: OŠ Frana Kocbeka Gornji Grad

za najboljšo kostumografijo: OŠ Fokovci

za najboljšo animacijo na stojnici: OŠ Cankova

za najboljši spominek: OŠ Šempas

za najboljše ekipno delo: OŠ Venclja Perka Domžale

za najboljši revitalizacijski produkt leta: OŠ Tonče Čeč Trbovlje

za najbolj pozitivno vzdušje v ekipi: OŠ Antona Šibelja Stjenka Komen

za najbolj priljubljeno športno igro: OŠ Križe

za najbolj prizadevno ekipo: OŠ Mirana Jarca Črnomelj

Neža Vetrih je bila izbrana za najboljšo promotorko na stojnici.

Med zabavnim delom programa so mladi spoznavali poklic barmana v živo. Okusen brezalkoholni coctail jim je pripravil in predstavil Rok Dobnikar iz Gostilne Dobnikar na Katarini pri Ljubljani, ki je bil pred kratkim izvoljen za predsednika Društva barmanov Slovenije. Udeležencem je predstavil tudi atraktivno mešanje pijač, ki je znano pod imenom »flair«. Sam je večkratni prvak v mešanju coctailov.

Turistična zveza Slovenije je tokratno turistično tržnico pripravila skupaj z Občino Medvode, Javnim zavodom Sotočje Medvode, Turistično zvezo Medvode in Mercatorjem.

Čistilna akcija 2024

Turistično društvo Vinska Gora
06. Apr 2024

Priprava snopov za cvetno nedeljo in izdelava rož iz krep papirja