Spomladanske očiščevalne akcije  v polnem teku

V Občinah Medvode in Dol pri Ljubljani so minulo soboto že potekale očiščevalne akcije.

20. marec 2023

Tako energično so v soboto 18.marca zavihali rokave v Zbiljah in se tako pridružili akciji Očistimo Medvode. Gre za akcijo, ki jo Turistična zveza Medvode v sodelovanju z Javnim zavodom Sotočje Medvode in Občino Medvode ter Turistično zvezo Slovenije pripravlja že vrsto let. Čistilna akcija je minulo sobot potekala tudi v občini Dol pri Ljubljani.

Namen spomladanskih akcij je urediti okolje, da bo privlačno tako za prebivalce kot za obiskovalce in prispevati k ozaveščanju in s tem tudi h kakovosti življenja, so sporočili iz Medvod.

V četrtni skupnosti Polje v sodelovanju s Turističnim društvom Zalog, Turističnim društvom Zajčja dobrava, Prostovoljskim gasilskim društvom Zgornji Kašelj, društvom tabornikov in še drugimi društvi k skupnemu pobiranju odpadkov vabijo v soboto, 1. aprila, od 9. ure naprej. O čistilni akciji na isti dan na svoji spletni strani obveščajo tudi v Turističnem društvu Barje, zbirno mesto prav tako ob 9. uri bo na dvorišču pred staro barjansko šolo na Ižanski cesti 303.

Skupnega pobiranja smeti se bodo med drugimi lotili tudi v občinah Grosuplje in Borovnica, kar načrtujejo v soboto, 25. marca. V petek in soboto, 24. in 25. marca, čistilno akcijo napovedujejo v občini Domžale, za soboto, 1. aprila, pa so čistilno akcijo napovedali v četrtni skupnosti Polje in Turističnem društvu Barje.

Fotografije: Iztok Pipan, tvm

Renesančna Soteska

23. Apr 2024

Turistično športno društvo Gora znova aktivno!

Turistično športno društvo Gora
23. Apr 2024

Svetovni dan zemlje: Planet proti plastiki

22. Apr 2024