Turizmu pomaga lastna glava letos s spletnimi tržnicami

13. april 2021

Z izvedbo spletnih tržnic, ki bodo potekale od 19. do 23. aprila 2021, se bo prihodnji teden odvil vrhunec 35. državnega festivala Turizmu pomaga lastna glava, v katerem bodo učenci lahko pokazali vse, česar so se na področju turizma naučili v letošnjem letu. V projektu sodeluje 63. šol iz vse Slovenije, ki so ustvarjali so na temo Moj kraj, moj »chef«. Z njim je Turistična zveza Slovenije osnovnošolsko mladino vključila v vseslovenski projekt Slovenija - Evropska gastronomska regija 2021.

Osnovnošolci iz vse Slovenije bodo na spletnih tržnicah predstavili vsebino svojih nalog, v katerih  predstavljajo tradicionalne jedi v moderni preobleki, raziskujejo knapovsko kulinarično tradicijo, zelišča, organizirajo kulinarične pohode in odkrivajo prekaljene kuharske in slaščičarske mojstre v svojem kraju. Naslednji teden bodo svoje »turistične produkte« predstavili na spletnih tržnicah, saj trenutne razmere povezane z epidemijo Covid – 19, žal ne dopuščajo, da bi se na turističnih tržnicah srečali v živo. Tako je žal že drugo leto zapored. Predstavitve bodo že prihodnji teden dostopne na naši spletni strani.

Turistična zveza Slovenije skupaj s predanimi osnovnošolskimi mentorji in učenci ne glede na epidemijo slovensko mladino še naprej uvaja v turizem in jo izobražuje na področju zdravega in sonaravnega bivanja ter trajnostnega razvoja gastronomije, krepi nacionalno promocijo kulinarike in gastronomije ter ustvarja sinergijo z lokalnim okoljem.

Renesančna Soteska

23. Apr 2024

Turistično športno društvo Gora znova aktivno!

Turistično športno društvo Gora
23. Apr 2024

Svetovni dan zemlje: Planet proti plastiki

22. Apr 2024