V Kamniku začeli z izborom najbolj gostoljubnih slovenskih krajev 2024

Ocenjevanje bo trajalo do konca avgusta.

22. julij 2024

Z ogledom Kamnika je strokovna komisija Turistične zveze Slovenije - tako za jedra kot kraje – začela z izborom najbolj urejenih in gostoljubnih slovenskih turističnih krajev leta 2024. Ocenjevanje bo trajalo do konca avgusta.

Letos se bomo še bolj osredotočili na  gostoljubnost. »V Sloveniji izstopamo po dveh zelo pomembnih vrednotah: 5* naravi in 5* ljudeh. Pri petzvezdični naravi stremimo k temu, da bi iz trajnostne in zelene destinacije postali zdravilna destinacija, pri petzvezdičnih ljudeh pa iščemo pristno slovensko gostoljubnost.

Kraje bomo ocenjevali tudi na podlagi turistične ponudbe, s katero bomo poleti seznanjali domače obiskovalce in jim predstavljali namige za enodnevne izlete, vključene v digitalno aplikacijo Moj – izlet.

Strokovna komisija se je na teren odpravila s sponzorskim vozilom Špan center mobilnosti.

Razpis za sofinanciranje dejavnosti TDO v letu 2024

30. Aug 2024