Za trajnostni razvoj obvodnih krajev Slovenije

Zbrane je nagovoril tudi pokrovitelj 27. Srečanja turističnih društev obvodnih krajev Slovenije, minister za naravne vire in prostor Uroš Brežan.

27. maj 2023

V Solkanu je potekalo že 27. Srečanje turističnih društev obvodnih krajev Slovenije, na katerem se je zbralo kar 425 turističnih prostovoljcev iz turističnih društev v krajih ob takšnih in drugačnih vodnih virih.

»Dobrodošli v Solkanu, ki že tisoč let stoji na levem bregu naše čudovite reke Soče, nad katero se razprostira naš kamniti most z najdaljšim kamnitim lokom na svetu,» je zbranim prvo dobrodošlico izrekel predsednik turističnega društva Solkan Branko Benigar. Solkan ima po besedah župana Mestne občine Nova Gorica Sama Turela izjemno pomembno vlogo pri razvoju turizma na Goriškem.

»Želimo si turističnega razvoja. Želimo, da tako domači kot tuji turisti spoznavajo, kar imamo za ponuditi. To so poleg naravnih lepot tudi kulturne znamenitosti. Nenazadnje bomo v letu 2025 skupaj s sosednjo Gorico evropska prestolnica kulture. Načrtujemo veliko število kulturnih dogodkov, da bi se tudi z njimi postavili na zemljevid kulturnih in turističnih krajev, zato vas lepo vabim, da nas še kdaj obiščete,» je poudaril župan.

Zbrane je nagovoril tudi pokrovitelj 27. Srečanja Turističnih društev obvodnih krajev Slovenije, minister za naravne vire in prostor Uroš Brežan. »Zelo me veseli, da vas vidim v takem številu, da vidim toliko volje in energije s strani prostovoljcev, ki se zavedate, kako pomembni so turizem, narava, obvodni svet, ki ga je treba spoštovati in varovati za naše zanamce. Vidim, da sta Turistična zveza Slovenije in njen Svet obvodnih krajev zelo zainteresirana za to, da se na trajnosten način dotikamo prostorov, ki so občutljivi, zato pozdravljam današnjo okroglo mizo,« je poudaril Brežan.

Na okrogli mizi, ki jo je vodil starosta slovenskega turizma Drago Bulc, so se posvetili ureditvi postajališč za avtodome ob vodi, svoje bogate izkušnje pa je predstavil tudi župan Občine Mirna in vodja projekta Mreža postajališč za avtodome po Sloveniji Dušan Skerbiš.

Za turistične prostovoljce so pripravili turistične oglede Svete Gore, umetnostnega in kulturnega spomenika Kostanjevica, Trga Evropa, Parka miru Sabotin in Solkanskega mostu z možnostjo adrenalinske popestritve – bungee jumpinga.

»Takšnim dogodkom kot je današnji dan, jaz pravim kar festival turističnega prostovoljstva. Namenjen je temu, da med seboj gojite in vzdržujete prijateljstva, se spoznavate, delite izkušnje in spodbude, pa tudi probleme ter kako jih reševati. Seveda imamo vsi prostovoljci - tako na lokalnem kot nacionalnem nivoju - številne izziv, imamo pa tudi ogromno lepih trenutkov,« jih je nagovoril Dominik S. Černjak, predsednik Turistične zveze Slovenije.

Sledil je zabaven del programa z živo glasbo, izmenjava simbolnih daril in predaja zastave gostitelju 28. Srečanja obvodnih krajev 2024, za kar je poskrbel predsednik Sveta obvodnih krajev Slovenije Iztok Pipan, gonilna sila prireditve.

Renesančna Soteska

23. Apr 2024

Turistično športno društvo Gora znova aktivno!

Turistično športno društvo Gora
23. Apr 2024

Svetovni dan zemlje: Planet proti plastiki

22. Apr 2024