Turistično društvo Šmarna gora-Tacen

Kontaktne osebe

• Lučka Kovačič, Mateja Sitar

O nas

V Turističnem društvu Šmarna gora-Tacen že 40 let skrbimo za ohranjanje običajev, lokalnih tradicij in naravnih znamenitosti. V svoje vrste vabimo nove člane, ki bi želeli sodelovati pri aktivnostih in bi s svojim znanjem, izkušnjami ali izvirnimi idejami lahko prispevali k razvoju in pomladitvi društva.

Na pobudo krajanov je bilo, 11. novembra 1982, ustanovljeno TURISTIČNO DRUŠTVO ŠMARNA GORA-TACEN. Med ustanovnimi člani je bil prvi predsednik Boris Lasič, podpredsednik Karel Trnovec, tajnik Rudi Cedilnik in Miha Grah, Marjan Jakus, Avguštin Lah, Miha Ledinek, Jože Kepic. Jože Kepic in Rudi Cedilnik sta v društvu še vedno aktivna.

Ob ustanovitvi so si zadali aktivnosti, ki jih z nekaterimi novostmi še vedno izvajamo: ureditev rekreacijskega prostora ob Savi, proučevanje zgodovinskih virov o običajih, promocijo zanimivosti našega kraja, urejanje starih domačij, urejanje poti na Šmarno goro, varstvo okolja, sodelovanje z drugimi društvi, predavanja in prireditve.