Dogodki

2. STRŽIŠKARSKI DAN CVETJA ČRNE PRSTI

Kulturno tehnično turistično društvo Baška dediščina v soboto, 25. maja 2024 ob 17. uri, organizira 2. STRŽIŠKARSKI DAN CVETJA ČRNE PRSTI. Namenjen je ljubiteljem gorskega cvetja in ozaveščanju ohranjanja kulturne krajine. Dogajanje je vključeno v okvir tradicionalnega, letos že 18. mednarodnega festivala alpskega cvetja v Bohinju.

Kdaj

 • 25. maj 2024 - 25. maj 2024

Kje

 • STRŽIŠČE 28, 5243 PODBRDO

Kulturno tehnično turistično društvo Baška dediščina v soboto, 25. maja 2024 ob 17. uri organizir

2. STRŽIŠKARSKI DAN CVETJA ČRNE PRSTI

v okviru 18. Mednarodnega festivala alpskega cvetja v Bohinju

STRŽIŠČE (BAŠKA GRAPA), sobota,  25. 05. 2024 ob 17. uri, Dom krajanov Stržišče

 

Kulturno tehnično turistično društvo Baška dediščina organizira kulturni dogodek 2. Stržiškarski dan cvetja Črne prsti z namenom ohranjanja kulturne krajine Baške grape preko ljubiteljske kulturne dejavnosti kot je: interpretacija pesmi, besed in vizualne predstavitve. Skozi vsebino dogodka promoviramo kulturno in naravno dediščino Baške grape in jo povezujemo s sorodnimi zgodbami, akterji, raziskovalci, stroko, ljubitelji kulture, aktivnosti članov, itd..

 

PROGRAM:

11.30 – POHOD: smer pohoda POHOD (Ravne–Črna prst–Stržišče–Podbrdo(vlak)–Bohinjska Bistrica

16.00 – sprejem pohodnikov

17.00 – KULTURNI PROGRAM DOGODKA

 • Anika Štenkler, Renato Štenkler, Kevin Šuligoj (vokali, kitare)
 • Stanka Golob (interpretacija avtorske pesmi Senarjenje)
 • Anika Štenkler, Renato Štenkler, Kevin Šuligoj (vokali, kitare)
 • Franjo Drole, Inštitut za raziskovanje krasa ZRC SAZU (Predstavitev analize vode pod vasjo Kuk - Baška grapa)
 • Toni Obid, KTT društvo Baška dediščina (predavanje: »Po stezah saškega kralja Friderika Avgusta II.
 • Šefle (glasbeni nastop)
 • Nada Drole, KTT društvo Baška dediščina (predavanje Rožce za naše zdravje)
 • Kmetija Kmetič, Andrej Hvala (predstavitev)
 • Šefle (glasbeni nastop)
 • Alenka Zgaga, KTT društvo Baška dediščina: predstavitev in otvoritev nove krožne poti Po poteh baške dediščine

Sofinancirana od Republike Slovenije in Evropske unije iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja. Za vsebino je odgovorna Občina Tolmin. Organ upravljanja, določen za izvajanje Programa razvoja podeželja RS za obdobje 2014–2020, je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. O projektu – Preplet kulturne dediščine Posočja – Po poteh Baške dediščine:

19.00 – nastop Kranjskih Furmanov ob 30. obletnici delovanja

Sledi druženje ob manjši uvodni razstavi Stanke Golob ob 30. obletnici delovanja  in razstavi Naše šole.

 

INFORMACIJA O POHODU

11.30 – POHOD:

smer pohoda POHOD (Ravne–Črna prst–Stržišče–Podbrdo–Bohinjska Bistrica (vlak: 18.29);

zbor na ŽP Bohinjska Bistrica (avtovlak s potniškim vagonom s Podbrda odpelje ob 11.10);

info: Tomaž 041 468 469 (PD Podbrdo)  ali Martin 041 627 891 (PD Bohinjska Bistrica)

 

V sodelovanju s Planinskim društvom Podbrdo in Planinskim društvom Bohinjska Bistrica bo organiziran pohod iz Bohinjske Bistrice preko Črne prsti v Stržišče. Udeleženci bodo zaključili pohod na kulturnem projektu / dogodku 2. Stržiškarskem dnevu cvetja Črne prsti 2024. Po končanem uradnem delu bomo organizirali prevoz iz Stržišča v Podbrdo do železniške postaje Podbrdo, od koder se bodo pohodniki vrnili v Bohinjsko Bistrico.

 

V primeru slabega vremena bo pohod organiziran iz Podbrda, preko vasi Trtnik in skozi vas Kal v Stržišče.

 

 

 

 

Informacije: Alenka Zgaga, 041 601 248, ktt.dbd@gmail.com,

https://baskadediscina.si/ in https://www.bohinj.si/prireditev/alpska-mozina-na-stukah/

 

Dogodek poteka v okviru majskih prireditev občinskega praznika Občine Tolmin 2024.

 

SOORGANIZATORJI DOGODKA: Zavod Turizem Bohinj, Občina Tolmin, LAS Dolina Soče, Krajevna skupnost STRŽIŠČE, Planinsko društvo Podbrdo, Planinsko društvo Bohinjska Bistrica, Zavod Turizem Dolina Soče. Turistična zveza Gornjega Posočja.

 

2. STRŽIŠKARSKI DAN CVETJA ČRNE PRSTI

v okviru 18. Mednarodnega festivala alpskega cvetja v Bohinju

STRŽIŠČE (BAŠKA GRAPA), sobota,  25. 05. 2024 ob 17. uri, Dom krajanov Stržišče

 

Kulturno tehnično turistično društvo Baška dediščina organizira kulturni dogodek 2. Stržiškarski dan cvetja Črne prsti z namenom ohranjanja kulturne krajine Baške grape preko ljubiteljske kulturne dejavnosti kot je: interpretacija pesmi, besed in vizualne predstavitve. Skozi vsebino dogodka promoviramo kulturno in naravno dediščino Baške grape in jo povezujemo s sorodnimi zgodbami, akterji, raziskovalci, stroko, ljubitelji kulture, aktivnosti članov, itd..

 

PROGRAM:

11.30 – POHOD: smer pohoda POHOD (Ravne–Črna prst–Stržišče–Podbrdo(vlak)–Bohinjska Bistrica

16.00 – sprejem pohodnikov

17.00 – KULTURNI PROGRAM DOGODKA

 • Anika Štenkler, Renato Štenkler, Kevin Šuligoj (vokali, kitare)
 • Stanka Golob (interpretacija avtorske pesmi Senarjenje)
 • Anika Štenkler, Renato Štenkler, Kevin Šuligoj (vokali, kitare)
 • Franjo Drole, Inštitut za raziskovanje krasa ZRC SAZU (Predstavitev analize vode pod vasjo Kuk - Baška grapa)
 • Toni Obid, KTT društvo Baška dediščina (predavanje: »Po stezah saškega kralja Friderika Avgusta II.
 • Šefle (glasbeni nastop)
 • Nada Drole, KTT društvo Baška dediščina (predavanje Rožce za naše zdravje)
 • Kmetija Kmetič, Andrej Hvala (predstavitev)
 • Šefle (glasbeni nastop)
 • Alenka Zgaga, KTT društvo Baška dediščina: predstavitev in otvoritev nove krožne poti Po poteh baške dediščine

Sofinancirana od Republike Slovenije in Evropske unije iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja. Za vsebino je odgovorna Občina Tolmin. Organ upravljanja, določen za izvajanje Programa razvoja podeželja RS za obdobje 2014–2020, je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. O projektu – Preplet kulturne dediščine Posočja – Po poteh Baške dediščine:

19.00 – nastop Kranjskih Furmanov ob 30. obletnici delovanja

Sledi druženje ob manjši uvodni razstavi Stanke Golob ob 30. obletnici delovanja  in razstavi Naše šole.

 

INFORMACIJA O POHODU

11.30 – POHOD:

smer pohoda POHOD (Ravne–Črna prst–Stržišče–Podbrdo–Bohinjska Bistrica (vlak: 18.29);

zbor na ŽP Bohinjska Bistrica (avtovlak s potniškim vagonom s Podbrda odpelje ob 11.10);

info: Tomaž 041 468 469 (PD Podbrdo)  ali Martin 041 627 891 (PD Bohinjska Bistrica)

 

V sodelovanju s Planinskim društvom Podbrdo in Planinskim društvom Bohinjska Bistrica bo organiziran pohod iz Bohinjske Bistrice preko Črne prsti v Stržišče. Udeleženci bodo zaključili pohod na kulturnem projektu / dogodku 2. Stržiškarskem dnevu cvetja Črne prsti 2024. Po končanem uradnem delu bomo organizirali prevoz iz Stržišča v Podbrdo do železniške postaje Podbrdo, od koder se bodo pohodniki vrnili v Bohinjsko Bistrico.

 

V primeru slabega vremena bo pohod organiziran iz Podbrda, preko vasi Trtnik in skozi vas Kal v Stržišče.

 

Informacije: Alenka Zgaga, 041 601 248, ktt.dbd@gmail.com,

https://baskadediscina.si/ in https://www.bohinj.si/prireditev/alpska-mozina-na-stukah/

 

Dogodek poteka v okviru majskih prireditev občinskega praznika Občine Tolmin 2024.

 

SOORGANIZATORJI DOGODKA: Zavod Turizem Bohinj, Občina Tolmin, LAS Dolina Soče, Krajevna skupnost STRŽIŠČE, Planinsko društvo Podbrdo, Planinsko društvo Bohinjska Bistrica, Zavod Turizem Dolina Soče. Turistična zveza Gornjega Posočja.

 

 

Priloge

307.82 KB

Oglejte si tudi

Dogodki

tekmovanje v igri Štrbunk

 • 31. maj 2024 09:00 - 31. maj 2024 14:00
 • Turistično društvo Starše
Dogodki

Štajerska poje 2024

 • 01. jun 2024 16:00 - 01. jun 2024 18:30
 • Turistično društvo Vurberk
Dogodki

PESEM NAJ DRUŽI LJUDI

 • 02. jun 2024 13:00 - 30. maj 2024 17:45
 • Turistično društvo Vrtnica

Pridobite svojo Člansko Kartico

Članska kartica

Prijavite se na naše E-novice

Prijava na e-novice