ROMANJE K FARI, Dolnje Ležeče- Vremski Britof, 15. 8. 2022

Pohod bo 15.avgusta 2022 s pričetkom ob 10. uri pri cerkvi sv. Trojice v Dolnjih Ležečah pri Divači

Kdaj

• 15. avg 2022 - 15. avg 2022

Kje

• DOLNJE LEŽEČE-VREMSKI BRITOF

• SAMOPRISPEVEK

Turistično društvo TKŠD Urbanščica organizira v okviru Vremskega opasila skupaj še z ostalimi organizatorji z Biosfernim območjem Krasa in porečja Reke, z Zavodom za varstvo kulturne dediščine Slovenije- Območne enote Nova Gorica,s Parkom Škocjanske jame,z Občino Divača ter župnijo Vreme pohod" Romanje k fari".

Pričetek pri cerkvi sv. Trojice – Dolnje Ležeče, ob 10.00.                                                                                                                                                                                                                                                   Pohod se nadaljuje do cerkve sv. Helene v Gradišču kjer bo strokovni ogled fresk, sledi spust v sotesko reke Reke ter vzpon do gradu Školj. Po nekdanji grajski poti se pot nadaljuje v vas Famlje, kjer bo pri cerkvi sv. Tomaža kulturni program ter prigrizek. Po končanem programu sledi pohod skozi vas Vremski Britof z ogledom cerkve sv. Lovrenca ter zaključni del poti s prihodom k farni cerkvi Marijinega Vnebovzetja s sveto mašo ob 16. uri. Po maši je pogostitev  ter druženje krajani. Za povretek na startno mesto v Dolnje Ležeče je organiziran prevoz.

Na dediščinski pohod po sledovih srednjeveških cerkvic se bomo podali v  spremstvu odgovorne konservatorke Minke Osojnik, predsednice TKŠD Urbanščica Mirjam Frankovič Franetič, članov Odbora za varstvo kulturne dediščine BOK in z domačini, ki nam pbodo pri cerkvah povedali zanimive zgodbe.

Udeleženci so naprošeni, da imajo s seboj vodo, po potrebi malico, maske za ogled notranjosti cerkva in za prevoz.                                                                                                                                                 Vse stroške krijejo organizatorji tako, da startnine ni, zaželjen samoprispevek!

KONTAKT in prijave na telefon, Mirjam Frankovič Franetič-031 817 676

Strokovna ekskurzija TDO v Žalcu