10. maj - Svetovni dan gibanja –

Turistična zveza Slovenije je letošnje leto namenila spodbujanju zdravilnega turizma, naši mladinski programi pa so osredotočeni na vodo in zdravilni turizem, kar pomeni, da spodbujamo zlasti gibanje na vodi ali ob vodi.

10. maj 2022

Ob svetovnem dnevu gibanja, ki ga na pobudo Svetovne zdravstvene organizacije že od leta 2002 praznujemo vsakega 10. maja, se Turistična zveza Slovenije pridružuje pozivu Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) k čimbolj aktivnemu življenjskemu slogu vseh prebivalcev Slovenije.

V Sloveniji ima večjo težo od priporočene  malo manj kot polovica žensk in skoraj 70 % moških. Tudi vse več mladih in otrok ima težave s prekomerno telesno težo, kar je posledica pomanjkanje telesne dejavnosti in nezdravih prehranjevalnih navad.  Manj gibanja med mladimi je tudi ena od posledic epidemije koronavirusa oziroma dolgotrajne izolacije.

Konec maja bo v Logarski dolini potekal klepet na Naj poti 2021

23. May 2022

Svetovni dan čebel: Mladi odkrivajo zdravilne učinke medu

20. May 2022