51. srečanje Gorenjskih turističnih delavcev

Letošnje srečanje je potekalo v idiličnem kotičku naše lepe Gorenjske. Pripravilo ga je TD Gozd Martuljek. Preko sto udeležencev se je zbralo in se družilo preko popoldneva in večera.

Gorenjska turistična zveza

22. september 2022

51. srečanje Gorenjskih turističnih društev

Popoldne je bilo namenjeno ogledom kraja in znamenitosti. Vse skupaj so nekoliko zmotile dežne kaplje, a so se ogledi kljub temu lepo odvijali. Ponašajo z veliko zanimivostmi: Urejena je gozdna učna pot, Tematska pot ob Savi, čudovit in luksuzen nov hotel Triangel… Najbolj atraktiven pa je bil voden obisk brunarice Krmiše nad ferato Hvadnik s čudovitim razgledom.

Pred večerjo se je zaslišala harmonika in gostje so z nasmehi na obrazu občudovali lepe društvene prostore. Program srečanja so bogatili domači igralci ter glasbeniki. Osrednji del je bila podelitev priznanj v sklopu projekta ”Moja dežela lepa in gostoljubna”.

Kot prvi priznanji sta bili podeljeni priznanju za okroglo obletnico delovanja. 50 let delovanja smo skupaj praznovali s TD Stari Vrh in TD Kokrica.

Priznanje za najlepše urejene turistične kraje so prejeli:

1. Planina pod Golico
  2. Davča
  3. TD Bohinj – za področje »DOBER ZGLED – DROBNE POSEBNOSTI, KI BOGATIJO KRAJ«
  4. Kranjska Gora
  5. Preddvor

Priznanja za dolgoletno prizadevno članstvo pa so prejeli člani posameznih društev.

1.     Klavdija Gomboc – TD Kranjska Gora
  2.     Milena Košnik – TD Bohinj
  3.     Klemen Klinar – TD Golica
  4.      Franci Erzin – TD Šenčur
  5.      Tone Miklavčič – TD Kokrica
  6.      Matjaž  Hudobivnik – TD Kokrica
  7.      Anica  Krumpestar – TD Kokrica
  8.      Damjana Pangerc- TD Mošnje
  9.      Zdenka  Pfajfar – TD Železniki
  10.      Majda Treven – TD Žiri
  11.      EKO RUTARŠCE    – za idejo, pobudo in pridobitev, RUTARŠKE POTI ZA SAVO   –    TD   Gozd Martuljek
  12.      Ljuba Arih – TD   Gozd Martuljek
  13.      Maja  Jerovšek  – TD   Gozd Martuljek
  14.      Tomaž Ažbe – TD Stari vrh

V letu 2021 nismo uspeli podelite nagrad za NAJLEPŠI  GORENJSKI NAGELJ, zato smo to storili letos. Nagrade so prejeli:

1. Albina Atlija   –   Dvorje
  2. Družina Kleindienst – planina Dolga njiva pod Košuto
  3. Milena Ozebek – Mošnje

V letu 2022 pa so priznanja za NAJLEPŠI GORENJSKI NAGELJ prejeli :

1. Mira Petrič   –     Kranj
  2. Lidija Kos    –     Zg. Bela
  3.   Gretica Kozomara  –   Hotel Center  Ribčev Laz v Bohinju
  4. Andreja  Medved    –   Kranj
  5. Mojca Cigler   –   Laško

Nova kategorija v ocenjevanju pa je NAJ GORENJSKI VRT. Tu smo s priznanjem nagradili:

1.     Gregorčič Herman in Arencibia  Hernandez  Imilsy – Pr’ Klemuc – Bohinjska Bela
  2.     Francka Jošt – Strahinj

V sklopu srečanja smo predstavili tudi knjigo Plečnik na Gorenjskem, ki jo je zapisala Mirjam Pavlič. Izid sta omogočili Turistična  zveza Slovenije in Zavarovalnica Triglav, d.d.

Iskrena hvala TD Gozd Martuljek za organizacijo srečanja in lepe spomine, ki nam bodo ostali na ta dan.

Odprt vpis v program izvajalec/izvajalka gozdnih terapij

19. Apr 2024

Čistilna akcija 2024

Turistično društvo Vinska Gora