Razvoj trajnostnega turizma ob umetnih jezerih

Srečanje bo v soboto 4. junija 2022 v Velenju, kjer z odliko razvijajo trajnostni turizem ob umetnem jezeru.

02. junij 2022

V soboto 4. junija 2022 vljudno vabljeni na 26. tradicionalno srečanje turističnih društev in turističnih strokovnjakov, ki bo v potekalo v Velenju, kjer z odliko razvijajo trajnostni turizem ob umetnem jezeru, čemur bo posvečen tudi strokovni posvet.

Srečanje organizira Turistična zveza Slovenije, Regijska turistična zveza SAŠKA ter Turistična zveza Velenje ob podpori MO Velenje in ZTŠD.

Vabljeni na Visto – park z razgledom!

26. SREČANJE TURISTIČNIH DRUŠTEV OBVODNIH KRAJEV SLOVENIJE

9.00 - 10.15                Sprejem udeležencev srečanja – Velenjsko jezero, Vista - park z razgledom

• Registracija udeležencev in dobrodošlica

10.15 - 10.30               Jutranji pozdravni nagovori Pavleta Hevke, predsednika TZS, Nataše Dolejši,  predsednice TZ Velenje in Petra Dermola, župana MO Velenje.

STROKOVNI POSVET

9.00 - 10.00                Razvoj trajnostnega turizma ob umetnih jezerih

• Okrogla miza, razprava in tiskovna konferenca (Vista – park z razgledom)

Sodelujoči:

- Emil Šterbenk bo  "glas narave", ki ga prevečkrat ne slišimo, ko načrtujemo doživetje ob in na vodi.

- Dominik S. Černjak bo predstavil turistično ponudbo ob jezeru Jasna v Kranjski Gori ter Ivačkem jezeru, kjer so že pred zagonom turizma uredili/zagotovili pogoje za strateški razvoj njihove dejavnosti.

- Tina Belina bo spregovorila o razvoju turizma ob Velenjskem jezeru s strani Zavoda za turizem Šaleške doline. Kakšna bo ponudba v prihajajoči poletni sezoni?

OGLEDI ZANIMIVOSTI VELENJA IN OKOLICE

1. izlet: ŠKALSKO JEZERO IN ZGODBE POTOPLJENE VASI

Na sprehodu okoli Škalskega jezera, najmanjšega in najstarejšega ugrezninskega jezera v Šaleški dolini, se prepusti zgodbam domačinov ob podobah preteklosti in spoznaj začetek razvoja turizma v Velenju.

2. izlet: POSTANI ZELIŠČAR ZA EN DOPOLDAN NA GRILOVI DOMAČIJI

Pridruži se zeliščarjem in njihovim spretnim rokam ter prisluhni bogatemu znanju, kako se zelišča lahko vzgojijo in pripravijo.

3. izlet: VINSKA GORA Z DOMAČIJO LAMPERČEK IN ZBIRKO BLAŽIŠ

Naj te navduši lokalna zbirka starin, ki predstavlja neprecenljiv biser naše tehnične dediščine ter v družbi jelenov in košut začuti utrip Šaleškega podeželja.

4. izlet: OGLED SREDIŠČA MESTA VELENJE

Prepusti se odkrivanju zgodb o odraščanju najmlajšega mesta v Sloveniji. Kako so temelji Velenja vidni še v sedanjem času, kdo je oče našega mesta  in kakšen je trenutni značaj mladeniča starega komaj 60 let?

5. izlet: ŠALEK IN RAZVALINE ŠALEŠKEGA GRADU

Prisluhnite kaj vam šepeče grajsko obzidje najstarejšega gradu v Šaleški dolini, z edinstveno trikotno obliko stolpa in zapleši s Šaleško gospodo nekaj stoletij v preteklost.

DRUŽABNI DEL PRIREDITVE V VEČNAMENSKEM DOMU VINSKA GORA

13.00 – 13.30             Prihod v Večnamenski dom Vinska Gora in glasbeni pozdrav skupine Vingosi.

Nagovor Franca Špegla, predsednika RTZ SAŠKA in Iztoka Pipana, predsednika Sveta obvodnih krajev.

Predstavitev najboljših na razpisu Avanture brez cenzure: najboljši produkt/ideja iz turizma ob/na vodi za mlade.

13.30 - 14.30               Kosilo

14.30 - 18.00              Zabava z živo glasbo: Irena Vrčkovnik in Vingosi.

Izmenjava simbolnih daril - »Zeliščni napitki Slovenije«.

Predaja zastave gostitelju 27. Srečanja obvodnih krajev 2023.

Z veseljem vas pričakujemo v najmlajšem slovenskem mestu, ob robu katerega naša jezera še vedno rastejo.

28. Srečanje turističnih društev Obvodnih krajev Slovenije

26. Apr 2024

Najmlajši navdušili z uporabnimi izdelki iz plastike

26. Apr 2024