Vabilo na spomladanski ekološki izziv

Tradicionalno akcijo spomladanskega urejanja okolja, ki jo vsako leto simbolično začenmo ob Svetovnem dnevu vode (22. marec) ter zaključimo ob Svetovnem dnevu Zemlje (22. aprila), smo pri Turistični zvezi Gornjega Posočja v sodelovanju s TZS in drugimi društvi zaradi ukrepov povezanih z epidemijo covida letos zastavili individualno.

Turistična zveza Gornjega Posočja

23. marec 2021

Letos se je bomo lotili s kombinacijo najnovejšega skandinavskega trenda znanega pod imenom »plogging«, kar v prevodu pomeni pobiranje smeti med vsakodnevno rekreacijo v naravi, ter našo skrb za naravo.

Pomlad je idealen čas za akcijo saj še ni veliko nizkega rastja in smeti, ki so se nabrale čez zimo, kar kličejo, da jih poberemo in odnesemo tja, kamor sodijo – v smetnjake!

Združimo prijetno s koristnim in se med sprehodom ali tekom v naravi opremimo z vrečko ali nahrbtnikom, rokavicami in mimogrede poberimo smeti ob poti!

Poletna počitniška akcija: Slovenija za mlade

13. Jun 2024

Vasi se predstavijo