O nas Aktualno

PRAZNIK SALAM

• 11. jun 2021 10:00 - 26. jun 2021 15:00
  • Turistično društvo Šentilj pri Velenju

Martinovo rajžanje od kleti do kleti zaradi epidemije ODPOVEDANO

• 13. nov 2021 10:00 - 13. nov 2021 14:00

BLAGOSLOV KONJ

• 26. dec 2021 10:00 - 26. dec 2021 12:00
19. Oct 2021
19. Oct 2021

O nas

Turistično društvo se je leta 2008 osamosvojilo iz pododbora, kjer smo že izvajali nekatere projekte, ki sodijo v naš kraj. Ti projekti so še sedaj in to so: Praznik salam, Martinovo rajžanje od kleti do kleti in Blagoslov konj. S temi prireditvami povezujemo ljudi v kraju in tudi izven njega. Salame in bunke prinesejo v ocenjevanje ne samo domačini ampak tudi iz Savinjske doline in iz Kozjanskega. Na Blagoslov konj pa tudi prihajajo s konji od blizu in daleč.

V kraju sodelujemo z vsemi društvi kot so gasilci, prosvetno društvo, krajevno skupnostjo, društvom upokojencev in z zvezo prijateljev mladine. Aktivno sodelujemo z tutistično zvezo Velenje, Muzejem Velenje in ostalimi društvi, ki so v turistični zvezi Velenje. Smo vseskozi tudi člani Turistične zveze Slovenije.  Kot društvo skrbimo, da je naš kraj lep in očiščen. Kot društvo se zavzemamo, da so prireditve brez odpakov in  prijazne do okolja. Na spletni strani pa opisujemo naše znamenitosti in s tem vabimo turiste, da pridejo in si jih ogledajo.