O nas Aktualno

VSTOP V ADVENTNI ČAS

• 26. nov 2022 17:30 - 26. nov 2022 19:00
  • Turistično društvo Šmartno ob Paki

Gospodarjev krst vina v zidanicah

• 10. nov 2022 17:00 - 10. nov 2022 21:00

Pozdrav jeseni

• 01. okt 2022 15:00 - 01. okt 2022 18:00

O nas

Turistično društvo Šmartno ob Paki je stičišče turističnih aktivnosti v kraju povezanih s kulturno dediščino, z varovanjem in negovanjem starih običajev in navad, negovanjem naravnega okolja in je mesto druženja in delovanja ljubiteljev turizma,  ki so pripravljeni v svojem kraju aktivno delovati na področju turizma in s tem prispevati k razvoju in aktivnemu delovanju domačega kraja.

Društvo skrbi za za izboljšanje izgleda kraja, ozavešča krajane in jih spodbuja k sodelovanju pri turističnem razvoju kraja, urejanju okolja in krepitvi turistične kulture; ohranja naravno in kulturno dediščino kot del turistične ponudbe; raziskuje, odkriva in obuja šege, navade in stare običaje  in ohranja ljudsko izročilo; sodeluje pri pripravi enotne turistične ponudbe kraja; organizira in sodeluje na prireditvah z etnološkimi, kulturnimi, zgodovinskimi, naravnovarstvenimi, kulinaričnimi in drugimi vsebinami ter ustvarja pozitivno turistično vzdušje v kraju; vzpodbuja ureditev turističnih komunikacij in označitve turistične ponudbe; sodeluje z OŠ, vrtcem, lokalno skupnostjo, vaškimi skupnostmi, JZ Mladinski center ter drugimi društvi; sodeluje pri organizaciji ogledov za skupine turistov, šolske skupine in posamezne obiskovalce; organizira razna  izobraževanja krajanov (predavanja, delavnice, tečaji); organizira in sodeluje na različnih akcijah, prireditvah, razstavah, izletih, in srečanjih; promovira turistične znamenistosti kraja, enotno turistično ponudbo in prireditve v medijih, na sejmih in na prireditvah v kraju in izven domačega kraja; organizira strokovne ekskurzije, izlete, razstave; čez leto organizira zanimive prireditve: kulinarične delavnice, Vaške igre, Pozdrav jeseni, Gospodarjev krst vina v zidanicah, Pohod po poti naravne in kulturne dediščine, Vstop v advent in sodeluje na tradicionalnem Martinovanju.